©Приватний нотаріус Котлярова Т.І., м. Бориспіль

Бориспільський районний нотаріальний округ Київської області, 2011-2020


ГОЛОВНА ЯК ДІСТАТИСЯ ЯК ЗВ'ЯЗАТИСЯ ЯКІ ДОКУМЕНТИ МАТИ
НАДАННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ПОСЛУГ: Приватний нотаріус, м. Бориспіль. Котлярова Тетяна Іванівна, Бориспільський районний нотаріальний округ Київської області. Посвідчення правочинів (договорів), ведення спадкових справ, реєстрація речових прав (права власності, оренди) та юридичних осіб. Телефони +3(044)229 45 88, +3(066)900 36 50 (Нотариус, г. Борисполь, ул. Лермонтова, 8-а)

ПРО НОТАРІУСА

ПРО НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ

КОЛЕГИ - ЮРИСТИ

НОВИНИ/НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ДОКУМЕНТИ
Інформація про документи, необхідні для вчинення нотраільних дій.

В цьому розділі написано про той мінімум інформації та перелік документів, які необхідно приготувати перед тим як відвідати нотаріуса, щоб візит тути не виявився марним.

1. Згідно - ст. 43 Закону України "Про нотаріат" - не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності осіб - її учасників або їх уповноважених представників. Це означає, що особа яка ставить на документах підписи особисто має бути присутня у нотаріуса під час вчиненя дії, виключення складають лише представники, повноваження яких оформлені нажежним чином (довіреність, наказ, протокол, рішення, тощо).

Встановлення особи здійснюється за паспортом або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії, відповідно до переліку: - розгорнути -

Крім наявності оригіналу самого документу, він повинен бути не пошкодженим, заповненим розбірливо, без дописок, підчисток, виправлень (за виключенням передбачених законом випадків).

1.1. Щодо паспорта громадянина України, згідно - п. 8 Положення про паспорт громадянина України - до паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно фотокарток при досягненні його власником 25-р. та 45-р. віку, вважається недійсним.

1.2. Іншим необхідним документом для вчиення деяких дій являється оригінал документу, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків - РНОКПП. Таким документом є кратка платника податків, для більшості громадян більш зрозумілою є довідка про присвоєння ідентифікаційного коду фізичній особі. Потрібна для посвідчення всіх видів договорів, а також заяв та довіреностей майнового характеру (розпорядження майном, отримання грошей).

2. Для укладення договорів щодо розпорядження (продажу) майном власник повинен підтвердити належність йому цього майна.

2.1. Право на нерухоме майно (земельні ділянки, будинки) виникає з моменту державної реєстраці цього права у порядку, передбаченому діючим законодавством. Під діючим законодавством розуміється - Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" - який набув чинності з 2013 року. Для тих, хто отримав будинки та ділянки по діючому до 2013 року законодавству, передбачено приведення раніше зареєстрованих прав у відповідність до чинного законодавства. При посвідченні угод щодо майна, право на яке зареєстровано до 2013 року, нотаріус здійснює реєстрацію права згідно діючого законодавства. Для цього нотаріусу подаються правовстановлюючі документи, передбачені вже згаданим - Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" -

В інших випадках, в залежності від предмету договору, правовстановлювальними документами можуть виступати договори, свідоцтва, посвідчення, виписки, накладні, і т.п.


©Частный нотариус Котлярова Т.И., г. Борисполь

Бориспольский районный нотариальный округ Киевской области, 2011-2020

©neirity@gmail.com
powered by ©neirity